Ознака: лгбт
Свет 12:26

ПРОТЕСТ ВО ПЕРУ: 500 демонстранти побараа укинување на новиот закон во кој трансродовите лица се опишуваат како ментално болни

НЕДЕЛА НА ПРАВОСЛАВИЕТО: Легализацијата на истополовите бракови во Грција ги разниша односите меѓу црквата и државата

Свет 10:56

ПРОСЛАВА ВО АТИНА: Лидерот Каселакис со неговиот сопруг, во ЛГБТ клуб, го прославија новиот закон за истополови бракови

Свет 09:33

РУСИЈА: Почна да се казнува согласно законот со кој дејствувањето на ЛГБТ популацијата се третира како екстремизам

ВАТИКАН ЗА ЛГБТ: Транссексуалците можат да бидат кумови на крштевки и на свадба, а можат и самите да се крстат в црква

Свет 18:46

ВУЧИЌ ЗА ПРАЈД: Стигна писмо дека мора да го закачам знамето на ЛГБТ на Претседателството, но јас нема да го закачам и сега што?

ПАПАТА ФРАНЦИСK: Католичката црква е отворена за сите, вклучително и за ЛГБТ, но под нејзините закони и правила

Свет 12:12

ИЗРАЕЛСКА МИНИСТЕРКА: Лекар смее да одбие да лекува ЛГБТ пациент од религиозни причини сè додека има друг лекар кој може да помогне

Спорт 09:40

СП КАТАР 2022: Приведен американскиот новинар Грант Вал на стадион поради тоа што носел маица на ЛГБТ со боите на виножитото

Свет 11:08

САД: Трамп револтиран поради издавањето на првиот пасош на лице со неидентификуван пол