Ознака: Лондон
Свет 12:37

ДОГОВОР МЕЃУ ТИРАНА И ЛОНДОН: Од британските затвори во Албанија ќе бидат пренесени 200 затвореници Албанци

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Еден месец по Лондонскиот мировен договор за Првата балканска војна почнала Втората и новата поделба на Македонија

Свет 12:18

СУД ВО ЛОНДОН: Aлбанец осуден за шверц на кокаин и проститутки нема да биде депортиран, оти „е вреден и може многу да придонесе за државата“

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Во Лондон е заверено распарчувањето на Македонија меѓу Грција, Србија и Бугарија по Првата балканска војна

Свет 14:37

ЛОНДОН ГО ВООРУЖУВА КИЕВ: Велика Британија и испрати на Украина крстосувачки ракети со долг дострел Сторм Шедоу

Свет 09:32

РААБ: Се собираме во Лондон со една цел да ги повикаме воените злосторници одговорни за злосторствата извршени во Украина

Свет 11:15

ОСТРОВОТ СЕ ПОЛНИ СО МИГРАНТИ: За една година, од јуни лани 1,1 милиони луѓе влегле и останале да живеат во Велика Британија 

Свет 13:00

Двајца полицајци избодени со нож во центарот на Лондон

Свет 11:54

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА: Од лани досега во Тирана се депортирани 1.000 албански државјани кои ги прекршиле британските закони 

Свет 11:32

Во Лондон беше пожешко отколку на Хавајските острови, Ирска и Шкотска ги имаа најтоплите денови годинава