Ознака: маск
Свет 09:48

НОВОСТИ ОД ТВИТЕР: Елон Маск најави повторно отворање на суспендираните профили кои не го прекршиле законот

МАСК: Твитер повторно ја пролонгира воведувањето на претплата за сина ознака

Свет 21:25

САД: Сопственикот на Твитер и најбогатиот човек, Илон Маск, ги повика Американците да гласаат за републиканските кандидати

Свет 12:33

БАЈДЕН ЗА ТВИТЕР: Сега, она што најмногу нè загрижува е тоа што Маск купува компанија која испраќа и шири лаги низ целиот свет

Свет 12:25

МАСК СЕ ПОПИШМАНИ: Побара Пентагон да плаќа, но ќе продолжи да ја финансира Украина и покрај тоа што Старлинк им носи загуби

НИШТО ОД БИЗНИСОТ СО ТВИТЕР: Mилијардерот Елон Маск се откажа од купување на компанијата за 44 милијарди долари

Свет 12:28

Зеленски: Следната недела од Илон Маск ќе добиеме уште една серија „Старлинк“ системи за уништените градови

ПЕЈАЧКАТА КЛЕР ЕЛИС БУШЕ ПО РАЗДЕЛБАТА СО ИЛОН МАСК: Ќе заминам во вселената и таму ќе направам лезбејска комуна 

Форбс: Богатството на Маск се зголеми за 10 милијарди долари

ИЛОН МАСК ТВИТНА: Во ист ден имав два позитивни и два негативни теста на Ковид-19