Ознака: медведев
Свет 12:45

МЕДВЕДЕВ: Британските инструктори во Украина ќе бидат легитимна цел на руската армија, но не како платеници туку како експерти на НАТО

Свет 10:16

МЕДВЕДЕВ: САД наскоро може да доживеат напад како оној од 11 септември 2001 година, но со нуклеарно или биолошко оружје

Свет 13:13

МЕДВЕДЕВ: За жал, апокалипсата е сè поблиску до нас, ако биде нападната Русија ќе дејствува против секого и сè во земјите на НАТО

Свет 09:43

МЕДВЕДЕВ: Се е како што мислевме, реалистите се плашат да кажат гласно дека, многу веројатно, Украина ќе ја примат во НАТО – никогаш!

Свет 11:59

МЕДВЕДЕВ: В. Британија води необјавена војна против Русија, функционерите кои воено и помагаат на Украина се легитимна воена цел

Свет 10:00

МЕДВЕДЕВ: Конфликтот во Украина ќе трае најверојатно со децении, се додека има нацистичка власт нема да има трајно примирје

Спорт 10:01

ТУРНИР ВО САД: Рускиот тенисер Данил Медведев синоќа го победи Јаник Синер во финалето на турнирот во Мајами со 2:0

Свет 18:37

МЕДВЕДЕВ: За прогонот на православните во Украина, Зеленски и останатите ќе одговараат и пред Божјиот суд, не само пред човечкиот

Свет 10:33

МЕДВЕДЕВ: Путин, на пример, оди во Германија и ако биде уапсен, објавена ни е војна и тогаш врз Бундестагот ќе паднат нашите проектили

Свет 13:44

МЕДВЕДЕВ: Брз, тежок и убедлив ќе биде оддговорот од Русија ако Украина удари врз Крим или кој било друг руски регион