Ознака: меси
Спорт 12:53

ТРКАТА МЕЃУ МЕСИ И РОНАЛДО: Аргентинецот побрз од Португалецот до бројката од прволигашки 500 голови

Спорт 13:06

ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАР: Пред полни трибини Лионел Меси прв пат одигра против својот клуб од детството Невил Олд Бојс

Спорт 12:07

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КЛУБОТ, МАС: Со Лионел Меси во Интер Мајами, ќе ја промениме глобалната слика на фудбалот во САД

Спорт 12:04

ПСЖ: Повеќе од 1,7 милиони луѓе се откажаа од следењето на клубот на Инстаграм по објавата за заминувањето на Лионел Меси

Спорт 09:58

АРГЕНТИНА: Лионел Меси е третиот играч во историјата кој постигнал над 100 голови за националниот тим

Спорт 09:48

МУНДО ДЕПОРТИВО: Меси ќе биде најдобар фудбалер во 2022 година во изборот на Меѓународната фудбалска федерација

Спорт 19:41

ДОНАЦИЈА ОД СВЕТСКАТА ФУДБАЛСКА ЅВЕЗДА: Меси донирал 3,5 милиони евра за настраданите од земјотресот во Турција и Сирија?

Свет 13:50

МЕСИ: Поради моите 35 години тешко дека ќе играм на Светското првенство во САД, Мексико и Канада во 2026 година

Спорт 11:47

Меси по петти пат прогласен за најдобар плејмејкер на годината од Меѓународната федерација за фудбалска историја и статистика

Спорт 09:47

ЛЕВАНДОВСКИ: Мене ми е јасно кој ќе ја освои Златната топка, а тоа е Лео Меси, кој во Катар го постигна тоа што му е најважно