Ознака: мета
Свет 12:36

Мета: Ќе направам се за Албанија да се нормализира што поскоро

Свет 10:27

Албанија: Претседателот Мета предупредува за апокалиптичен земјотрес на Балканот

Свет 11:00

Мета: Горд сум на Рамуш Харадинај и убеден во неговата невиност

Свет 10:48

Албанија: Мета во конфликт и со Академијата на науките

Свет 13:12

Мета: Не сакам Албанија да биде губитник од играта на политичарите и амбасадорите

Свет 11:01

МЕТА: Избори на 30 јуни во Албанија нема да има, а јас останувам претседател до 2022 година

Спорт 18:24

Барселона: На мета е „босанскиот тенк“ Колашинац

Свет 16:11

ЗАКАНИ ДО СЕМЕЈСТВОТО НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ: Моника, сопругата на Мета, со солзи призна дека ќерката ја евакуирале надвор од Албанија

МЕТА МУ ЧЕСТИТА ДВОЈАЗИЧНОСТ НА ЏАФЕРИ: Ова е историски настан за Албанците

Свет 15:55

Мета: Дијалогот меѓу Косово и Србија е важен за мир во регионот