Ознака: митева

МИТЕВА: Апсолутно е јасно дека на Македонија веќе и се случуваат промени и дека по 5 години Пендаровски ќе се сели од вила Водно

МИТЕВА: Скандалозни тендери во МОН за учебници по концептот на Царовска, ДУИ и нивните слуги СДС се фатени на дело

МИТЕВА: Молк во МОН за 500.000 евра за Тримакс и без одговор дали на истата фирма сега пред избори и се доделени уште 800.000 евра

МИТЕВА: Најголем непријател на Албанците не е ВМРО-ДПМНЕ, туку ДУИ, под чија власт 600.000 граѓани живеат со 150 денари на ден

МИТЕВА: Ако Бујар Османи не може со 125.000 денари, како да преживеат граѓаните со одмрзнати цени и помали плати?

МИТЕВА: Укинување на двојните директори кои наместо ефекти создаваат конфузија и изградба на Клинички центри во Скопје и во Штип

БДП СО СДС И ДУИ: Растот од 2017 до 2023-та во Македонија е само 20 отсто, а кај сите други земји во регионот е 50 проценти, објави Митева

ПОТКУП ПРЕД ИЗБОРИ: Над 2.200 вработувања за еден месец, намерата на Ковачевски е манипулација во здравството, вели Митева

ПОТКУП ПРЕД ИЗБОРИ: Власта со над 1.000 вработувања врши брутален поткуп и си игра со чувствата на народот, обвини Митева

МИТЕВА: Власта на СДС и ДУИ пречкрта „апликантите да бидат во добра состојба со властите“, но колку огласи досега минале со вакви услови?