Ознака: МНР
Свет 09:18

БУГАРИЈА: Вработените во МНР почнаа штрајк со барање за зголемување на платите

МНР ЗА КЛУБОТ ВО ОХРИД: Најстрого го осудуваме вандалскиот чин во кој со оружје било пукано во стаклата на Цар Борис Трети

МЛАКО, НО КОНЕЧНО РЕАГИРА: МНР ги осудува непримерните квалификации од Советот на Благоевград за македонскиот народ

МНР: Министерот Османи и амбасадорот Ќехаја во знак на добрососедство меѓу Македонија и Косово ќе засадат 13 дрвца во паркот во Чаир

АПЕЛ ОД МНР: Сите државјани на Македонија да се воздржат од одење во Иран, поради масовни и насилни протести, особено во Техеран

МНР: Го осудуваме говорот на омраза на натпреварот со Бугарија, ќе продолжиме како добри соседи и сојузници во НАТО и ЕУ

НЕПОТИЗАМ ВО МНР: И Ивана, сопругата на пратеникот Мартин Костовски од СДСМ, неопходен кадар во министерството на Османи

ОСМАНИ ЈА БРАНИ ТИРАНА ОД ТЕХЕРАН: Сајбер нападот од Иран врз Владата е обид за поткопување на суверенитетот на Албанија

МАКЕДОНСКО – БУГАРСКИ РЕПЛИКИ: Едно кажува МНР на Милков, а друго соопштува МНР на Османи за меѓусебниот Протокол и обврските

Свет 11:15

РУСИЈА ЗА ПОСЕТАТА НА ПЕЛОСИ: Кина има право да преземе чекори за заштита на својот суверенитет и територијален интегритет