Ознака: морбили

Епидемијата не стивнува: Нови 105 заболени од морбили, досега вакцинирани 27.000 лица

Мали сипаници: Минатава недела 134 заболени, најмногу од почетокот на епидемијата

Епидемија на морбили: Во критична состојба 16-годишно девојче, а во тешка 6 други пациенти

ДЕТСКА КЛИНИКА: Од мали сипаници во Скопје почина 10,5 месечно бебе

Мали сипаници: Во тешка состојба на скопската Клиника се дете, девојче и двајца возрасни

МАЛИ СИПАНИЦИ: Прогласена епидемија на територијата на цела Република Македонија 

Инфективна клиника: 7 нови пациенти со морбили, потешко заболени две деца и двајца возрасни

УНИЦЕФ: Украина е прва, а Србија шеста во светот по заболени од мали сипаници

Муса: Бројот на заболени од морбили стагнира, расте бројот на вакцинирани

Епидемија на морбили: Нови 13 заболени, дете и возрасен пациент се во тешка состојба