Ознака: мвр

МВР: Ноќеска на бензинската кај Долно Блаце приведени 7 лица со лажни израелски пасоши

МВР: Разрешен е командирот на ПС Гази Баба кој сексуално вознемирувал колешка

ПЕТРОВСКА: Сега со Чулев имаме коректни односи

ВМРО-ДПМНЕ: За два месеца СДСМ си вработи 4.131 партиски војник, а државните возила на МВР си ги користи за приватни развозувања

МВР: Министерот Чулев и дополнителната Петровска се усогласија за смените и за сменетите, освен за началниците на СВР Скопје

МВР: Уапсен Германец на граница во Македонија оти во ЕУ носел илегални мигранти од Гана

ПО ПРИМЕР ОД ЗАГРЕБ: Во Скопје промовирана полициската единица која ќе ги замени Алфите

РСБСП ГО ЈАКНЕ КАПАЦИТЕТОТ НА МВР: Продолжни кабли, рефлектори и мерачи за алкохол за полицијата

МВР: Во тек е тендер, но се уште не е потпишан договор со Пин петрол

МВР: Уапсени 12 лица од криминална група која шверцувала хероин и кокаин