Ознака: нафта
Свет 11:49

Фајненшл Тајмс: Кинески независни рафинерии купуваат руска нафта по ниски цени

Свет 12:50

Јапонија во мај продава 4,8 милиони барели нафта од државните резерви

Меѓународната агенција за енергетика пушта во продажба 120 милиони резервни барели нафта за да ја стабилизира цената на светскиот пазар

Свет 12:07

МИНИСТЕРКА ЗА ФИНАНСИИ НА САД: Целосниот бојкот на руската нафта ќе предизвика поскапување на црното злато на светскиот пазар

Свет 11:51

МИХАИЛ ПОПОВ: САД го зголемија увозот на руска нафта за 43 отсто а истовремено ја принудија Европа да воведе санкции кон Русија

БЛУМБЕРГ: И со намалена продажба, поради високте цени, Русија годинава ќе заработи 321 милијарди долари од извоз на нафта и гас

СВЕТСКИ БЕРЗИ: Цената на суровата нафта повторно падна под 100 долари, по знаците за напредок на преговорите меѓу Русија и Украина

Свет 14:34

Канада ќе ја намалува зависноста на државите од руска нафта со поголем извоз на канадската

ПОВТОРНО СКОК НА СВЕТСКИТЕ БЕРЗИ: Нафтата утрово нагло поскапе за 10 отсто во однос на вчера, барел денеска се продава по 114 и 118 долари

Свет 12:15

Министрите за надворешни работи од ЕУ планираат ембарго на увозот на руската нафта