Ознака: напад
Свет 11:10

НАПАД ВО ГЕРМАНИЈА: Тешко повреден пратеник во Бундестагот во Бремен

Свет 15:47

Москва: Израел загрози цивилни авиони со нападот врз Сирија

Свет 08:36

Либија: Огранокот либиска покраина на ИД ја презеде одговорноста за нападот во Триполи

Свет 23:24

Стразбур: Полски државјанин е петтата жртва од нападот на Шериф Шекат

Свет 14:21

Напад при молитва во Индија: Три лица загинаа, а 15 се повредени

Полицаец нападнат од куче скитник сред Скопје

Свет 12:50

(видео и галерија) МАСАКР ВО САД: Најмалку 13 убиени во вооружен напад во кантри бар во Калифорнија

Свет 11:46

(галерија) НАПАД НА ХРИСТИЈАНИ ВО ЕГИПЕТ: Убиени најмалку 7 и многу ранети во масакр на верници кои со автобуси оделе во манастир

Свет 08:33

ХОРОР ВО КИНА: Жена со нож нападнала најмалку 14 деца во градинка

Свет 16:14

ТРАГЕДИЈА ВО КРИМ: Најмалку 18 загинати и 47 повредени во нападот на колеџот во Керч