Ознака: никарагва
Свет 09:51

ТУЖБА ВО ОН: Никарагва ја тужи Германија оти „овозможила геноцид“ врз Палестинците со давање оружје и поддршка на Израел

Свет 14:05

ТЕШКА АВТОБУСКА НЕСРЕЌА ВО НИКАРАГВА: Загинаа најмалку 16 лица, меѓу кои и деца, при превртување на автобус на автопат кај Манагва

Свет 12:49

АМБАСАДОРКАТА НА ЕУ ПЕРСОНА НОН ГРАТА: Никарагва ќе ја протера и Мускејт поради мешање на ЕУ во внатрешните работи на земјата

Свет 12:43

Никарагва: Во затвор почина сандинистичкиот херој Хуго Торес кој се бореше против актуелниот претседател Ортега

Свет 10:30

Забрана за влез во САД доби претседателот на Никарагва поради нарушување на демократијата

Свет 12:23

Никарагва: Ортега обезбеди четврти мандат на изборите кои САД ги нарекоа „комедија“

Свет 09:30

Фејсбук затвори група на лажни профили контролирани од Владата на Никарагва

Свет 12:50

И 15-месечно бебе меѓу осумте загинати во антивладините протести во Никарагва