Ознака: николоски

НИКОЛОСКИ ДО АХМЕТИ: Кога сте фатени во криминал се повикувате на УЧК, во Македонија нема да има конфликт, само одење в затвор

НИКОЛОСКИ: Филипче има ауди од 250.000 евра и хациенда на Водно, а Пендаровски вели бил и уживател на психотропни супстанци

НИКОЛОСКИ ОТКРИВА СКАНДАЛ: Директорката во болницата во Прилеп, поставена од Филипче, за иста услуга плаќала дупло

НИКОЛОСКИ: Нашата идна влада ќе донесе закон за забрана на увоз на тутун, со цел да се откупи македонскиот по пристојни цени

НИКОЛОСКИ: Од каде му се парите на Филипче за скапото луксузното возило, кое не се купува ни од докторска, ниту од министерска плата?

НИКОЛОСКИ: Пред нас се избори кои ја одредуваат судбината на Македонија во следните децении, ДУИ не се во позиција да уценуваат

НИКОЛОСКИ: За Пендаровски Канатларци не постои, ниту слушнал во животот, ниту пак знае каде се наоѓа на картата тоа село

НИКОЛОСКИ: Македонија има претседател во заминување, кој веројатно е најодродениот претседател кој државава го видела

НИКОЛОСКИ: Пендаровски обожава да си се нарекува чесен, но докажа оти е поддржувач на корупцијата во Македонија

НИКОЛОСКИ: Мислев Филипче ќе шмугне и ќе моли Бога да не одговара, а тој се враќа во политиката – казната ќе му стигне на 8 мај