Ознака: Норвешка

НОРВЕШКА: Најголемиот пензиски фонд во светот тежок 1,3 трилиони долари бележи 14 отсто негативен поврат на инвестициите

Свет 12:32

Норвешка ѝ вети на Украина финансиска помош од една милијарда евра

Свет 13:41

НОРВЕШКА СЕ ПИШМАНИ: Ѝ ги враќа на Франција воените хеликоптери бидејќи се небезбедни, парите ги бара назад

Свет 11:32

Норвешки авиопревозник купува 50 Боинг 737 од американски производител на авиони

Свет 11:58

Четворица повредени во напад со нож во Норвешка, полицијата го уапси осомничениот

Свет 10:42

Норвешка испрати 100 ракетни системи Мистрал како воена помош за Украина

Свет 14:13

Норвешка протерува тројца руски дипломати

Свет 13:45

Американски воен авион се урна во северна Норвешка за време на воена вежба на НАТО

Свет 12:02

НОРВЕШКА СЕ СОМНЕВА ВО ШВЕДСКА: Не е веројатен руски напад врз Норвешка, но имаме сосед на исток кој стана опасен и непредвидлив

Свет 13:53

Голема воена вежба на НАТО со 30.000 војници започнува во Норвешка, ќе трае до 1 април