Ознака: охрид
Свет 10:00

РАМА: Да се надеваме дека ѓаволот не е во деталите и дека договорениот, но непотпишан договор, не е уште една балканска измама!

Свет 13:53

ДИЈАЛОГ ЗА ПРИШТИНА ВО ОХРИД: Вучиќ и Курти со меѓународни претставници во вилата Билјана разговараат за иднина на Косово

ЕСКОБАР ЗА СРЕДБАТА ВО ОХРИД: Работиме под сенката на една од најголемите безбедносни закани за Европа од Втората светска војна

Спорт 13:03

ДЕНЕСКА ВО ОХРИД: Ќе се одржи првото официјално македонско Државно првенство во традиционално таеквандо

ПРАВДА ЗА ПЕНДИКОВ ВО МАКЕДОНИЈА: Во Охрид почнува судење за тепаниот секретар на клубот Цар Борис III, кој стана херој во Бугарија

БГНЕС: Претепан Бугаринот Христијан Пендиков од Охрид, секретар на клубот Цар Борис Трети, има испукани пршлени, ребра и вилица

ВОДИЦИ ВО МАКЕДОНСКИОТ ЕРУСАЛИМ: Васко Довлев најсреќен меѓу стотиците верници кои скокнаа по крстот во Охрид

ЕУ ДЕНЕСКА ЌЕ ВЛЕЗЕ ВО ОХРИД: Гир ги предводи амбасадорите од земјите на ЕУ, Пецаков им е домаќин во градот на УНЕСКО 

ОХРИД ПОЛН ЗА СРЕЌНА НОВА: Напладне прославата за најмладите, а вечер за постарите пречек на 2023-та и на градскиот плоштад

АНТИТЕРОРИСТИЧКА ВЕЖБА ВО ОХРИД: Македонските и бугарските полициски специјалци денеска со заеднички Харпун 2022