Ознака: ојо

ЈОРМ: Постапуваме по кривичната пријава од Царовска против непознат сторител во ПИОМ

ОЈО: Истрага за импровизирана лабораторија за марихуана во Козле

ОЈО Гостивар: Истрага против ловџијата од Кичевско кој во криволов застрелал сограѓанин

ОЈО: Истрага за обид за убиство во гостилница во Скопје

Тепачка во Шутка: ОЈО бара притвор за двајца вработени во МВР

ОЈО и СЈО: Јовески и Јанева разговарале за иднината на предметите од бомбите на Заев

ОЈО Скопје: Се истражува пукањето во Маџари

ОЈО: Даночен инспектор обвинет за примање поткуп од 5.000 евра

ОЈО: Обвинение за татко и син од Кучково кои држеле 140,8 грама марихуана и оружје

ОЈО: Ако МВР обезбеди докази ќе истражуваме кој помогнал во бегството на Војминовски