Ознака: Орбан
Свет 14:48

ОРБАН ЗА КОНСЕНЗУСОТ ВО ЕУ: Унгарскиот премиер бил „притиснат до ѕид“ за да го одобри договорот за нова помош за Украина

Свет 10:29

ЕУ: Унгарскиот премиер Орбан синоќа во Брисел разговараше со Мелони и Макрон пред денешниот вонреден самит

Свет 10:12

ВОНРЕДЕН САМИТ ВО БРИСЕЛ: Лидерите на ЕУ ќе се обидат да го скршат отпорот на Орбан да биде одобрена помош за Украина

Свет 10:35

ОРБАН ЗА УКРАИНА ВО ЕУ: Ако треба ќе дигнеме рачна, последен збор имаат парламентите, вклучително и унгарскиот

Свет 11:24

ОРБАН: Украина не ги исполнува критериумите „засновани на заслуги“ за почнување преговори за влез во Европската Унија

Свет 10:30

ОРБАН: ЕУ се подготвува да направи грешка, не смее да почне преговори за членство на Украина, Унгарија треба да ја спречи грешката

Свет 08:13

ГАРДИЈАН: Сојузници на Орбан на состанок со републиканци за да извршат притисок за прекин на воената помош од САД за Украина

Свет 08:19

ОРБАН ДО МИШЕЛ: Унгарскиот премиер побара на самитот на ЕУ да се откаже главата тема – почеток на преговори на Украина со ЕУ

Свет 09:39

ОРБАН: Стратегијата на ЕУ за Украина пропадна, Русија не може да биде поразена и мора да се соочиме со реалноста

Свет 13:28

ОРБАН: Украина е светлосни години оддалечена од ЕУ, задача ни е да го исправиме погрешното ветување дека ќе почне преговори