Ознака: оружје
Свет 11:20

ЗЕЛЕНСКИ: Наскоро ќе има нови договори за оружје со нашите странски партнери, нема да дозволиме Русија да ја уништи Украина

Свет 10:14

ПЕНТАГОН: Стејт департмент на САД одобри продажба на воена опрема вредна околу 75 милиони долари на Тајван

Свет 12:39

ПУТИН ЗА ОБВИНУВАЊАТА ОД САД: Русија од секогаш била и категорично е против нуклеарно оружје во вселената

Свет 12:33

БЛУМБЕРГ: САД неодамна ги предупредиле своите сојузници дека Русија годинава може да испрати нуклеарно оружје во вселената

Свет 11:11

СРЕДБА ВО МИНХЕН: Зеленски и неговиот колега Павел разговараа за заедничко производство на оружје на Украина и Чешка

Свет 11:59

ШОЛЦ: Германија разговара со своите сојузници Франција и Велика Британија за развој на прецизно оружје со долг дострел

Свет 09:33

СТОЛТЕНБЕРГ: Европа да произведува повеќе оружје, да ги зголеми испораките за Украина и да ги надополни своите резерви

Свет 08:02

САД СО РЕКОРДЕН ИЗВОЗ НА ОРУЖЈЕ: Продажбата лани нагло пораснала за 56 отсто, од што во 2023 година заработиле 238 милијарди долари

Свет 12:01

ВОЈНА И ПРОФИТ: Украинската служба за безбедност откри корупциска шема од 40 милиони долари со договори за оружје

Свет 09:48

ЗЕЛЕНСКИ: Украина ќе добие нови резерви оружје од Полска со цел да ја зајакне одбраната од целосна руска инвазија