Ознака: османи
Свет 14:29

ОСМАНИ: Никогаш нема да престанеме да бараме казна за злосторниците и злосторствата извршени од Србија на Косово

ОСМАНИ: Али Ахмети е архитект на модерна РСМ, добив СМС од висок дипломатски функционер кој ми пиша дека е горд на Ахмети

ОСМАНИ: САД никогаш не не разочарале, во истите простории каде што е постигнат Охридскиот договор, сега e средбата за Косово

ОСМАНИ: „Да, тој доаѓа“ не е кампања за избори и премиер Албанец, во наредниве денови веројатно ќе откриеме што значи

МОЛДАВСКИ МЕДИУМИ: Атентат бил планиран врз претседавачаот на ОБСЕ, Бујар Османи, при неодамнешната посета на Молдавија

ОСМАНИ: Промена на нашиот Устав за внесување на Бугарите во него е важно и мора за тоа да најдеме надпартиски консензус

ОСМАНИ ЗА ГЛАСОТ НА АМЕРИКА: Ако не сега, опозицијата ќе гласа за влез на Бугарите во Уставот на нашата земја, кога ќе дојде на власт

ОСМАНИ ВО СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ: Благодарни сме на САД за поддршката, остануваме посветени на обврската за смена на Уставот

ОСМАНИ ВО ЊУЈОРК ПРЕД СБ НА ОН: Бараме итно повлекување на Русија од Украина, каде што изврши воени злосторства

МНР НА ОСМАНИ: Не е точно дека Јотова дојде во Скопје ненајавено, таа беше во тразнит од Косово, посетата ја најави, но не побара средби