Ознака: Пакистан
Свет 13:36

Пакистан избира нов премиер, Имран Кан ги обвини САД за неговата смена бидејќи отпатувал за Москва кога почна војната во Украина

Свет 13:36

СНЕГОТ ОДНЕСЕ ЖРТВИ ВО ПАКИСТАН: Зимските хотели преполни, патиштата затрупани, заробените туристите спијат по автомобили

Свет 12:46

Најмалку 16 лица загинаа во експлозија на гас во Пакистан

Свет 12:14

Пакистанскиот град Лахор утринава е најзагадениот град во светот

Свет 12:27

Пакистан:  Едномесечен прекин на огнот со талибанците

Свет 12:23

Пакистан: Почина физичарот Абдул Кадир Кан, таткото на пакистанската нуклеарна програма

Свет 12:30

Пакистан и Индија се обвинуваат: Едните се исламофоби, другите поддржуваат терористи

Свет 12:11

Имран Кан: Авганистан ќе доживее граѓанска војна без инклузивна влада со сите фракции

Свет 12:21

Пакистански антиваксери убија полицаец кој чувал пункт за вакцинација од детска парализа

Свет 12:38

Кина, Русија, Иран и Пакистан ќе дејствуваат координирано во Авганистан