Ознака: Палестинци
Свет 09:36

Генералното собрание на ОН повторно ќе расправа за кандидатурата на Палестинците за членство

Свет 09:51

ТУЖБА ВО ОН: Никарагва ја тужи Германија оти „овозможила геноцид“ врз Палестинците со давање оружје и поддршка на Израел

Свет 09:50

АГЕНЦИЈА НА ОН УНРВА: Палестинците во израелските затвори се злоставувани со тепање, напади со кучиња и сексуални напади

Свет 11:30

СБ НА ОН: Длабока загриженост за убиството на повеќе од 100 и 700 ранети Палестинци во ред за хуманитарна помош во Газа

ИЗРАЕЛ: Владата ќе прими 65.000 градежни работници од Индија, Шри Ланка и Узбекистан кои ќе ги заменат Палестинците

Свет 12:56

ГАЗА: За 24 часа загинале 127 Палестинци, 178 се повредени, а досега 27.365 се убиени и 66.630 ранети во израелските напади

Свет 08:31

СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТ: САД ги отфрлаат изјавите на израелските министри за преселување на Палестинците надвор од Газа

Свет 09:35

САД: Тројца палестински студенти се застрелани во близина на Универзитетот во Вермонт, сите се на возраст од 20 години

Свет 12:38

Немири во Источен Ерусалим, повредени 14 Палестинци

Свет 13:28

Американските долари секнаа, драматични проблеми за Палестинците во Газа