Ознака: парламент
Свет 11:29

АМНЕСТИЈА ВО АЛБАНИЈА: 700 затвореници ќе бидат ослободени веднаш, 400 со намалена казната, а на 2.700 укината условната

Свет 11:11

Грчкиот Парламент не го изгласа предлогот на опозицијата за недоверба на Владата

Свет 08:47

ЧЕШКА ПРОТИВ ИСТОПОЛОВИ БРАКОВИ: Нема легализација, не може да посвојуваат деца или да добиваат пензии за вдовци или вдовици

Свет 10:32

ИСТОПОЛОВИ БРАКОВИ: Грција е 16-та во ЕУ, 37-ма во светот и прва православна земја што легализира брак меѓу маж и маж, жена и жена

Свет 15:00

ПОЛИТИКО: Десницата и екстремната десница имаат најголеми шанси на претстојните избори за Европскиот парламент

Свет 09:43

ЕВРОПАРЛАМЕНТ: Расправа за поддршката од ЕУ за Украина, руското мешање и протестите на земјоделците во повеќе земји од ЕУ

Свет 10:39

ПАРЛАМЕНТ НА УНГАРИЈА: Усвоен закон за спречување на странско мешање во изборите, предвидени се и затворски казни

Свет 12:20

ХАОС ВО СОБРАНИЕТО НА КОСОВО: Полеан со вода, а потоа и нападнат премиерот Курти, спикерот Коњуфца повикал полиција

Свет 09:28

ВТОРИ ИЗБОРИ ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ ВО ГРЦИЈА: Грците денеска одлучуваат за влада на Мицотакис или Ципрас или пак наскоро и трети избори

Свет 11:25

ПАРЛАМЕНТ ЗА ЕДЕН ДЕН: Новите пратеници во Грција денеска ќе положат свечена заклетва, а нивниот мандат ќе трае до утре