Ознака: парно

ПРОДОЛЖУВА ГРЕЈНАТА СЕЗОНА: Утре враќање на парното греење, до вторник студен бран со пад на температурата и под нулата

БИСЛИМОВСКИ: Поради намалената цена на гасот на берзите за 35 отсто поевтинува парното греење во Скопје, но не и за домаќинствата

ЕСМ: За сите 63.000 корисници на парно испорачуваме топлина од 6 до 22 часот со внатрешна температура од 20 до 21 степен

ВМРО-ДПМНЕ: Цената на гасот на берзите е скоро 3 пати пониска од лани, а со СДС од денеска ќе плаќаме поскапо парно греење

БИСЛИМОВСКИ: Таксата од 10 евра за транспорт на руски гас низ Бугарија нема да предизвика ново поскапување на парното кај нас

БИСЛИМОВСКИ: Од утре за 4,51 отсто поскапо парното за 64.000 домаќинства во Скопје, а од ЕСМ бараа поскaпување за 50 отсто

РКЕ: Новата цена на парното греење ќе биде објавена утре на прес-конференција, тоа ќе поскапи од 1 ноември, но не повеќе од 5 отсто

РКЕ: Утре почнува грејната сезона во Скопје, одлука за цената за парното ќе донесеме кога ќе биде готов цевководот на мостот Беласица

БИСЛИМОВСКИ: Немаме одлука за цената на парното бидејќи чекаме да видиме што ќе биде со топловодот на мостот Беласица

ЕСМ: Грејната сезона може да започне и утре ако прогнозaта за средна температура за наредниот ден е еднаква или помала од 12 степени