Ознака: пасоши

ОСМАНИ: Црна Гора не извести дека нашите граѓани ќе може да влегуваат со пасоши со Република Македонија без „Северна“

ФАКТИТЕ НЕ ЛАЖАТ: Бројот на готови пасоши за нецел месец во Македонија е зголемен за 28%, а на фотографирани во Скопје за 75%

НОВИНА ОД МВР: Граѓаните од денеска не мора да вртат телефони, термин за закажување за документи може да закажат и на интернет

БОЈМАЦАЛИЕВ СЕ ГОТВИ ЗА НОВ ДОЧЕК: Доцна вечерва или утре сабајле пристигнуваат нови 85.000 обрасци за патни исправи

НЕ ГЛАСАА ЗА ПАСОШИТЕ: Од инает власта на СДС и ДУИ, во заминување, реши да малтретира 600.000 народ, реагира ВМРО-ДПМНЕ

КОВАЧКИ: Пратениците на ДУИ и нивните слуги од СДС ја влошија состојбата со пасошите која ја создадоа, тие не гласаа за нашиот предлог

ХАОС СО ПАСОШИТЕ: Над 600.000 граѓани се во „државен притвор“, ВМРО-ДПМНЕ повикува СДС и ДУИ денеска да гласаат за измени

МАРИЧИЌ: Нашата земја никого не известила дека пасошите без Северна не важат, туку во сила се роковите од Договорот со Грција

МВР И ФАНФАРИТЕ: Бојамацалиев и Спасовски без план во „државен притвор“ ставија 600.000 граѓани, обвинува ВМРО-ДПМНЕ

ЦИРКУС НА ВЛАСТА: Со церемонија и рапорти, Бојмацалиев им „пожела добредојде“ на 140.000 пасоши на границата со Грција