Ознака: песков
Свет 14:48

ПЕСКОВ: Западните држави се натпреваруваат кој поголеми санкции ќе воведе против Русија, но снемуваат опции за притисок врз Москва

Свет 14:40

ПЕСКОВ: Герхард Шредер е во Москва, немаме договорено средба, но можно е да контактираме

Свет 10:03

ПЕСКОВ: Двајцата заробени воени ветерани од САД вршеа нелегални активности, истрагата ќе покаже дали ќе добијат смртна казна

Свет 11:44

ПЕСКОВ: Целта на руската воена операција во Украина е заштита на Доњецк и Луганск

Свет 14:05

ДМИТРИЈ ПЕСКОВ: Загрижени сме за доживотната затворска казна за рускиот војник Шишмарин, немаме можности да го заштитиме

Свет 00:38

ПЕСКОВ: Западот со оружје и разузнавачки податоци за Украина води војна против Русија и тие земји може да ги сметаме за непријатели

Свет 10:58

ПЕСКОВ: Цивилите нека го напуштат Азовстал, милитантите нека се предадат, нема потреба од преговори за овој случај

Свет 13:44

ПЕСКОВ: Приемот на Шведска и Финска во НАТО нема да ѝ донесе стабилност на Европа

Свет 13:22

ПЕСКОВ: Поставувањето на американско нуклеарно оружје во Полска ќе донесе поголеми тензии

Свет 12:50

ПЕСКОВ: Русија би употребила нуклеарно оружје само доколку е загрозено нејзиното постоење, а не поради исходот од конфликтот во Украина