Ознака: плата

ДЗС: Просечната месечна нето-плата по вработен во септември изнесува 37.876 денари, а бруто платата за истиот месец е 56 896 денари

КОВАЧЕВСКИ: Mинималната плата ќе биде 22.500 ден. и на историски највисоко ниво, таков исчекор не направила ниедан влада досега

БЕКТЕШИ: Најниската плата во нашава држава од март 2024-та ќе биде 22.500 денари, за 6 години ја зголемуваме за повеќе од двојно

ОСМАНИ: Јас не сум популист, јас живеам само од платата и не мислам дека е за фалење кога политичари велат дека не им е важна платата

Свет 12:15

И ВО ЕУ НЕ Е ЛЕСНО: Двајца од тројца Хрвати сакаат да најдат втора работа за да ги задоволат основните потреби, платата не е доволна

БОГОЕВ: Не знам колкава ми е платата, ниту пак сум прашал, ама ако се откажам од зголемувањето од 78 отсто ќе ве известам

БЕКТЕШИ НА НОВИНАРСКО ПРАШАЊЕ: Не сме на училиште да ти кажеме колкави ни се платите, ќе се обратиш до Владата и ќе ти кажат

Свет 10:11

ПОВИСОКА ПЛАТА ЗА УКРАИНСКAТA ВОЈСКА: Плус 2.710 долари месечно за тие што се на линија на фронтот против руските сили

МИЦОТАКИС: Минималната плата во Грција од денеска ќе изнесува 780 евра и таа е на историски највисоко ниво досега

КОВАЧЕВСКИ, БИТИЌИ И ТРЕНЧЕВСКА: Минималната плата во нашата земја ќе биде зголемена за 2.175 ќе изнесува 20.175 денари