Ознака: полицаец
Свет 08:58

ДЕН НА ЖАЛОСТ ВО КОСОВО: Тројца од напаѓачите се убиени, неколкумина се уапсени, полицијата го зазеде манастирот во Бањска

Свет 11:09

НАПАД ВРЗ ПОЛИЦАЈЦИ ВО КОСОВО: Еден полицаец утрово е убиен, а уште еден е ранет од маскирани лица во село кај Лепосавиќ

Свет 13:09

БНР: Бугарски полицаец убиен на границата со Турција 

Свет 12:59

Косово: Убиен е полицаец од случаен истрел од пиштол во село кај Приштина

Свет 12:21

Пакистански антиваксери убија полицаец кој чувал пункт за вакцинација од детска парализа

ПРОНАЈДЕН МРТОВ ИСЧЕЗНАТИОТ ПОЛИЦАЕЦ: Од реката Брегалница извлечено возилото со телото на Т.С. (51) од Делчево

МВР: Дисциплинска за полицаецот Љ.П. што удри момче при сообраќајна контрола во Скопје

(видео) ПОЛИЦИСКО СИЛЕЏИСТВО: Полицаец без маска му удира шлаканици на момче во Скопје

Скопје: Мотоциклист удрил со мотор во полицаец во Хиподром

ЗА ДВА МЕСЕЦА ДВА НАПАДИ ВО ТЕТОВО: Полицаец се наоѓа во болница откако бил претепан при вршење на службата