Ознака: Полиција

ЃАВОЛ ПОД СВЕШТЕНИЧКАТА ОБЛЕКА: Шпанската полиција уапси 34-годишен свештеник кој дрогирал и злоставувал жени

МВР ВРАБОТУВА: Денеска е објавен оглас за вработување на 600 нови полицајци, рокот за доставување на пријавите е 15 дена

Свет 11:06

ГЕРМАНИЈА: Повредени се 26 полицајци на еритрејскиот музички фестивал во градот Гисен во централната покраина Хесен

Свет 10:12

ВУЧИЌ: Косовски полицајци кај Подуево му впериле пиштол на син ми Данило оти носел маица со натпис „предавањето не е опција“

Свет 10:57

МИРНО УТРО ВО КОСОВО: Полицијата со возила ги блокира приодите кон зградите на општините Звечан, Зубин Поток и Лепосавиќ

Свет 13:30

СРБИЈА ПО МАСОВНИТЕ УБИСТВА: Од утре полиција во близина на секое училиште, трговски центри, паркови, плоштади…

Свет 08:30

НАПАД ВО БРАЗИЛ: 13-годишен ученик со нож уби наставничка, а повреди уште двајца наставници и двајца ученици во Сао Паоло

СПМ: Ковачевски и Спасовски со тријазичните полициски униформи го кршат Уставот на Македонија и ја туркаат кон апартхејд

Свет 10:17

УКРАИНСКО МВР: Руските сили го кренаа во воздух клучниот мост што го поврзува опколениот Бахмут со блиското село Хромово

Свет 12:16

Маж избодел со нож тројца полицајци во Будимпешта, едниот им подлегна на повредите