Ознака: помош
Свет 00:40

(видео) РУСКИ КОНВОЈ ВО ЕУ И НАТО: Русија донесе помош со 15 авиони, против Ковид-19 за Италија, која во Бергамо ја носат 22 воени камиони 

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Отец Оливер и Свети Спас бараат спас за семејството Ахмети од Драчево

АПЕЛ ДО ХУМАНИТЕ: На 9-годишната Сандра Ническа од Охрид и треба помош

АПЕЛ ЗА ПОМОШ: Тригодишниот Владимир од Струмица води тешка борба, да му помогнеме

Свет 10:55

ОКСФАМ: Најсиромашните во светот примаат помалку од еден цент помош дневно

Мали хумани херои: Петгодишната Андреа од Струга собра 8.000 денари помош за болниот Стефан од Скопје

Спорт 13:55

Велика Британија: Пратеник од Јунајтед и Сити бара да му помогнат на клуб од четвртата лига

Во Бугарија: Роботи ќе им помагаат на лица со попреченост

Град Скопје: По 100.000 денари за семејствата на настраданите во автобусот кај Ласкарци

Апел за помош на фамилијата Атанасови, трагедијата која се случи ги остави без кров над главата