Ознака: попис

СИМОВСКИ: Многу попишувачи се откажаа од страв од зараза, нов конкурс ќе има во јули

ПОПИСОТ НИ НА НЕБО НИ НА ЗЕМЈА: Почна постапка со Собранието, Алијанса и Алтернатива го бараат Бадентер, а Левица попис в година

СТАТИСТИЧКАТА СТАНУВА ПОЛИТИЧКА ОПЕРАЦИЈА: Сега Џафери одлучува за пописот, a Маричиќ чека седница на Собранието

МАРИЧИЌ: Пописот треба(ше) да почне денеска и ако попишувачите излезат на терен и соберат некакви податоци, тие ќе бидат земени предвид

ЏАФЕРИ: Јас сум против одложувањето на пописот, тоа ќе биде на штета на Албанците

ВЛАСТА САМА СЕ ДЕМАНТИРА: За вицепремиерот Груби може, а за ДЗС не може да се попишат лица кои се откажале од македонското државјанство

СДСМ: Пописот е врвен патриотски чин

ЦУЦУЛОВСКИ: Бојкотот може да биде излез, но одложување на пописот е најразуманата одлука

СЕЉАМИ: Не можат ни Ахмети, ни Заев да ми се јават и да ми кажат направете вие да има 30 отсто Македонци, 20 отсто Албанци, толку Турци…

РЕКОРДИ НА МАКЕДОНИЈА: Рекорд на заразени од Ковид-19, рекорд на невакцинирани и рекордна желба на власта за попис сред пандемија