Ознака: поплави
Свет 11:33

ПОПЛАВИ ВО ИТАЛИЈА: Загинаа 10 лица, а најмалку уште четири се водат како исчезнати

Свет 12:37

САД: Бројот на загинати во поплавите во Кентаки се зголеми на 25

Свет 12:47

ПОПЛАВИ ВО ГРЦИЈА: По поројните дождови најпогодени се Халкидики, Солун, Лариса, како и островите Тасос и Евија 

Свет 12:56

ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ВО АВСТРАЛИЈА: Наредена евакуација на 50 илјади жители од поплавите

Свет 12:49

Илјадници евакуирани во Сиднеј, се очекуваат интензивни врнежи во Австралија

Свет 12:04

ПОПЛАВИ ВО АВСТРАЛИЈА: Евакуација на делови од Сиднеј, дождот не престанува, наврна четири пати повеќе од вообичаено за овој месец

Свет 12:39

ПОПЛАВИ ВО КИНА: Стотици илјади се евакуирани, предизвикана голема материјална штета

Свет 12:08

БАНГЛАДЕШ: Стотици илјади раселени поради поплавите, распореди војници во поплавените делови на земјата за да им помогне на луѓето

Свет 12:04

ПОПЛАВИ ВО ИНДИЈА: Загинаа најмалку 31 лице во последните два дена во Асам и Мегалаја по обилните монсунски дождови

Свет 13:07

Бројот на загинати во поплавите и свлечиштата на Филипините се искачи на 172