Ознака: пресуда
Свет 20:48

Египет: Доживотна робија за лидерот на Муслиманско братство

ОJO ЈА УБЛАЖИ КВАЛИФИКАЦИЈАТА, А СУДОТ ПРЕСУДИ: Затвор 18 месеци за градоначалникот Боро Стојчев

ПРЕСУДА ЗА „ТРУСТ“: За Кочан 6 години затвор, за Авировиќ 3, а Векиќ е ослободен од обвинение

ПРЕСУДА: За обидот за убиство на ексминистерот Тодоров 7,5 години затвор за Љупчо Стојановски

ПРЕСУДА ЗА ТЕПАЊЕТО НА СЕЛА: 81 година затвор за 7 лица

Случај „Тенк“: Судијката Кацарска пресуди 2 г. затвор за Груевски и 6,6 г. за Ѓоко Поповски

Притворот на Поповски не е во склад со судот за човекови права, тврди адвокатот Еленко Миланов

ВМРО-ДПМНЕ: Судот не собра храброст, Заев повторно амнестиран за очигледен криминал

Заев за „Поткуп“ доби ослободителна пресуда