Ознака: протест

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Во 1992-ра се одржа голем семакедонски протест против декларацијата на ЕУ за смена на името на Република Македонија

НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Протестно оро на ансамблот „Гоце Делчев“ пред британската амбасада во Скопје

Протести во Мадрид: Илјадници демонстранти побараа забрана за автомобили во центарот

Утре протест на крстосницата кај Усје: Сообраќајот ќе биде затворен од 7 часот

Протест за Диво насеље: Карта на голема Албанија и скандирање УЧК пред Кривичен суд

Свет 20:59

Белград: 21-от протест со Велигденски хуманитарен карактер

ПРОТЕСТ НА ПРЕСПАНСКИТЕ ОВОШТАРИ: Блокиран патот меѓу Битола и Ресен кај Макази

Свет 13:25

ЕСКАЛИРА ПРОТЕСТОТ ВО АЛБАНИЈА: Со солзавец и снајперисти се брани Владата од 100.000 демонстранти, има и повредени

КАНЦЕРОГЕНО ОПШТЕСТВО: Итна седница на Владата за загадувањето или ќе го парализираме Скопје

Утре во Скопје: Протест за чист ајро пред Собранието и пред Владата