Ознака: протести
Свет 19:03

ДЕСЕТТИ ПРОТЕСТ НА ЖОЛТИТЕ ЕЛЕЦИ ВО ФРАНЦИЈА: Макрон, поднеси оставка!

Свет 20:17

АЛБАНИЈА: Студентите окупираа факултети и го запалија Законот за високо образование

Свет 12:33

Трифуновиќ за протестите: Вучиќ е разнишан, но нема ништо конкретно од опозицијата

Свет 00:06

ПРОТЕСТИ ВО УНГАРИЈА: Платеници на Џорџ Сорос организираа пуч и демонстрираат против владата на премиерот Виктор Орбан

Свет 13:35

СТУДЕНТСКИОТ ПРОТЕСТ ЈА ТРЕСЕ АЛБАНИЈА: Денеска и средношколците се приклучија, власта ги активира специјалците Шќипоњат

Свет 17:44

ВИДЕО ОД ПРОТЕСТИТЕ ВО ЛИОН: Со влечење за коса по асфалт, француската полиција се справува со жени

Свет 10:45

Грција: Протести на 10- годишнината од убиството на 15-годишниот Григоропулос од полицаец

Свет 13:17

ФРАНЦУСКА ЖОЛТА РЕВОЛУЦИЈА: Повредени 133 лица и 142 уапсени, можна е вонредна состојба

Свет 12:17

Нови жестоки протести во Франција: Полицијата употреби солзавец и уапси 16 лица

Свет 12:11

ФРАНЦИЈА: Подготвени хеликоптери и 3.000 полицајци за новиот протест на „жолтите елеци“