Ознака: путин
Свет 15:01

ПУТИН: Непријателите на Русија не сфаќаат со кого си имаат работа, имаме заедничка цел, без разлика на етничка и верска припадност

Свет 11:04

ВУЧИЌ МУ ЈА ЧЕСТИТА ПОБЕДАТА НА ПУТИН: И благодариме на Русија за поддршката што ја дава на територијалниот интегритет на Србија

Свет 11:31

ПУТИН: Не може да се исклучи сериозен судир на Русија со НАТО, а со тоа светот ќе биде само на чекор од трета светска војна

Свет 09:40

ПУТИН: Навални требаше да биде ослободен во размена на затвореници со Западот, слични случувања имало и во САД, и тоа многу пати

Свет 09:35

ПУТИН ПО ДОБИЕНИОТ НОВ МАНДАТ: Русија е принудена буквално да ги брани интересите на своите граѓани со оружје в раце

Свет 09:24

КИМ МУ ЧЕСТИТА НА ПУТИН: Двајцата лидери објавија повеќеслојна соработка меѓу Северна Кореја и Русија на минатогодишниот самит

Свет 08:45

ПУТИН ДОБИ НОВ МАНДАТ: САД, сојузниците од Европа и Украина едногласни „изборите во Русија не беа слободни, фер и демократски“

Свет 11:43

ПРЕТСЕДАТЕЛСКИ ИЗБОРИ ВО РУСИЈА: Путин, кој е еден од четворицата кандидати, гласаше онлајн, гласањето трае до утревечер

Свет 09:54

МАКРОН: Европа мора да се подготви за војна ако сака мир, доколку Русија победи во Украина кредибилитет ќе ни падне на нула

Свет 12:50

ПУТИН: Балот на вампирите завршува, ерата на западните елити кои можат да експлоатираат народи ширум светот се ближи кон крајот