Ознака: ракети
Свет 11:12

ВЕЖБИ ВО С. КОРЕЈА: Утринава истрелани неколку балистички ракети, Пјонгјанг вели тоа е проба за инвазија на нејзина територија

Свет 14:32

ШОЛЦ: Не доаѓа предвид испраќање ракети „таурус“ на Киев, не може да се испраќа оружје без да се размисли како да се контролира

Свет 10:00

ШОЛЦ: Ако на Украина и ги испорачаме ракетите Таурус, може неправилно да бидат искористени за која било цел во Москва

Свет 10:10

ГЕНЕРАЛШТАБ НА ЈУЖНА КОРЕЈА: Со САД внимателно следиме откако С. Кореја денеска истрела неколку крстосувачки ракети

Свет 10:00

ЈУЖНОКОРЕЈСКА АРМИЈА: Северна Кореја денеска истрела повеќе крстосувачки ракети во водите кај нејзиниот западен брег

Свет 12:21

ЈУЖНОКОРЕЈСКА АРМИЈА: Зголемена будност откако С. Кореја лансира крстосувачки ракети од локација на нејзиниот источен брег

Свет 09:47

ПАКИСТАН РАКЕТИРА ВО ИРАН: Авиони нападнаа наводни засолништа на сепаратисти, по иранскиот удар врз исламисти

Свет 09:28

БЕРЛИН НЕ ДАВА ТАУРУС ЗА КИЕВ: Германскиот парламент го одби предлогот за снабдување на Украина со ракети со долг дострел

Свет 09:30

САД ГО ВООРУЖУВААТ КОСОВО: Одобрена е продажба на 246 ракети „џавелин“, за кои Приштина ќе плати 75 милиони долари

Свет 10:03

БЕЛАТА КУЌА: Поради високата цена, САД нема да можат да ја снабдуваат Украина со ракети за воздушниот систем Патриот