Ознака: рекорд
Спорт 11:12

Де Брујне постави рекорд во Премиер лигата

Свет 08:02

САД СО РЕКОРДЕН ИЗВОЗ НА ОРУЖЈЕ: Продажбата лани нагло пораснала за 56 отсто, од што во 2023 година заработиле 238 милијарди долари

Свет 10:09

ИСТОРИСКИ МИГРАНТСКИ РЕКОРДИ: 2,7 милиони луѓе дошле да живеат во Германија во 2022 година, а 1,2 милиони емигрирале

Свет 13:38

СНЕЖЕН РЕКОРД ВО ЈУЖНА КОРЕЈА: Во Сеул наврнале 12,2 сантиметри снег, што е најмногу снег во еден ден од 1981 година

Спорт 12:10

ЃОКОВИЌ ИЗРАМНИ РЕКОРД НА НАДАЛ: Српскиот тенисер по 76-ти пат се пласира во полуфиналето на турнирот од серијата Мастерс

Спорт 12:59

ЛИГА 1: Рамос повтори рекорд во ПСЖ, без пораз на 21 првенствен натпревар по ред

Спорт 13:13

РЕКОРД НА ЛЕВАНДОВСКИ: Прв фудбалер во историјата на ЛШ кој постигнал хет-трик за три различни екипи

Инфлацијата во Еврозоната како никогаш досега, месецов достигна рекордни 8,9 отсто

Свет 13:12

Рекордни 59 милиони принудно раселени лица во 2021 поради војните и климатските непогоди

Спорт 13:00

Ливерпул постигна рекорден број голови во една сезона во сите натпреварувања