Ознака: рим
Свет 14:29

ПАПАТА ФРАНЦИСК: Сè уште сум жив, се пошегува 86-годишниот папа, по излегувањето од болницата Гемели во Рим

СИТЕ ПАТИШТА ВОДАТ ВО РИМ: И за глутница диви свињи кои се гоштеваат на контејнерите за смет, објави бившиот вицепремиер Салвини

Свет 12:40

Лажна дојава за бомба вознемири 200 патници во авионски лет од Рим до Приштина

Спорт 11:38

Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето во Рим

Рим: Награда за животно дело за Квентин Тарантино

Свет 10:01

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО РИМ: Уништен е железниот мост кој е центар на ноќните собири во градот

Свет 11:01

Рим: Казна од 500 евра за фрлање маска и ракавици на улица

ДЕН НА СЕСЛОВЕНСКИТЕ ПРОСВЕТИТЕЛИ: Чествувањето на св. Кирил и Методиј во Рим откажано поради коронавирусот

Подземна железница во Рим: Пластично шише наместо билет за превоз

Заштита од УНЕСКО: Казна од 250 евра за седење на римските „Шпански скали“