Ознака: русковска

РУСКОВСКА: Го одбивам барањето од одбраната за изземање на јавната обвинителка Лиле Стефанова од случајот Плацеви на Водно

РУСКОВСКА: Утрово почнавме со разгледување на документацијата и немам никакви поконкретни сознанија за изгорената болница

РУСКОВСКА: Се радувам што Мијалков се врати, а за затворски притвор ќе се размислува натаму

РУСКОВСКА: Мијалков не може да ја премине границата оти му го одзедовме пасошот, ама не знам дали има и чешки и хрватски пасоши

РУСКОВСКА: Во фиоката на починат курир, најдени 1.500 платни налози за мандатни казни

РУСКОВСКА: Невкусно ми е тоа што Мицкоски прозиваше со лични имиња на протестот

РУСКОВСКА ЗА НОВАТА АФЕРА НА ЗАЕВИ: Кога нема докази нема што да процесуираме до судот

РУСКОСКА: Катица Јанева од филмот Чарлиевите ангели на СЈО влезе во мрежата на Боки 13

АПЕЛАЦИЈА ОБЈАВИ СМС ОД РУСКОВСКА ДО СУДИЈА: Ако ти со советот сте ја пуштиле Катица Јанева, од гаќи ќе ве истресам цел совет

ВО ЕКОТ НА АФЕРАТА РЕКЕТ: Обвинителката Русковска се жали оти Дурловски е на слобода