Ознака: самит
Свет 13:38

Нема заедничка декларација од состанокот Брдо-Бриони, Босна и Херцеговина не го прифаќа ставот на Хрватска за конститутивните народи

КОВАЧЕВСКИ НА САМИТОТ ЗА КРИМ: РСМ е на вистинската страна, стопроцентно на линија на ЕУ против агресијата од Русија врз Украина

САМИТ ЗА КРИМ: Ковачевски ќе се обрати преку видеоврска, како премиер на членка на НАТО, а учествуваат Зеленски, Макрон, Шолц…

Свет 10:29

СВЕТСКИТЕ СИЛИ НА СРЕДБА ВО КАМБОЏА: За првпат откако почна украинската војна САД, Русија и Кина седнуваат на иста маса

Свет 11:56

Групата на богати нации Г7 вети борба против кризата со храна на последниот ден од самитот

ТРИ ДЕНА ВО ШПАНИЈА: Врховниот командант Пендаровски, како и министрите Петровска и Османи одат на Самитот на НАТО во Мадрид

Свет 11:49

Перу: Претседателот Кастиљо организира регионален самит за миграциските прашања

Свет 13:14

Лидерите на ЕУ членките утре и задутре ќе одржат посебен самит посветен на Украина

ЏОН БИТОВ НА САМИТОТ ВО СКОПЈЕ: Оваа е тешка година, сите да се обединиме околу платформата за просперитетна Македонија

Свет 19:53

(видео) ИНЦИДЕНТ ПРЕД САМИТОТ НА НАТО ВО БРИСЕЛ: Пијан маж со шише ја нападна колоната возила во која беше претседателот на САД, Џо Бајден