Ознака: Шолц
Свет 11:59

ШОЛЦ: Германија разговара со своите сојузници Франција и Велика Британија за развој на прецизно оружје со долг дострел

Свет 10:46

ПОСЕТИ НА ЗЕЛЕНСКИ: Денеска на средба и договори со канцеларот Шолц во Берлин, а потоа оди во Париз на средба со Макрон

Свет 11:34

ШОЛЦ ВО САД ЗА ИНТЕРВЈУТО НА КАРЛСОН: Путин раскажа „целосно апсурдна приказна за причината“ за војната во Украина

Свет 09:10

ЏО БАЈДЕН СО ШОЛЦ: Срамота и криминално небрежно е, ако Конгресот не одлучи за поддршка на Украина, рече претседателот на САД

Свет 12:57

РЕКОРДЕН ПАД НА РЕЈТИНГОТ: Само 17 отсто од Германците се задоволни од Владата на канцеларот Шолц, незадоволни се 82 отсто

Свет 13:12

ШОЛЦ: Путин не треба и не смее да очекува Германија да ја намали помошта за Украина и покрај нашата буџетска криза

Свет 13:23

ГЕРМАНИЈА: Канцеларот Шолц повика на солидарност и сочувство за Евреите додека ја палеше првата свеќа за почетокот на Ханука

Свет 08:11

ЕРДОГАН ВО БЕРЛИН: Тој го нарече Израел „терористичка држава“ и ги обвини САД и Западот за „поддршка на масакрите“ во Газа

Свет 10:55

ШОЛЦ: Германија мора брзо да ги депортира мигрантите кои немаат право на престој и да ги прифаќа тие кои имаат право на азил

Свет 13:50

ШОЛЦ: Германија со непоколеблива поддршка на Израел, ќе ги забраниме активностите на палестинската милитантна група Хамас