Ознака: штрајк
Свет 12:03

Грција: Парализиран државниот сектор од 24 часовен штрајк

Свет 12:48

Косово: Почна генерален штрајк во образованието

ШТРАЈК СО ГЛАД ВО ИДРИЗОВО: Затворениците наместо храна бараат амнестија

Свет 13:54

Грција: Слаб одѕив на протестот во Атина оти штрајкуваат и од јавниот превоз

Свет 09:57

Штрајк на новинарите во Грција: Нема вести, информативни радио и ТВ емисии

НОСАЧИТЕ ДОНЕСОА ХАОС НА АЕРОДРОМОТ ВО БРИСЕЛ: Најдолгиот штрајк го почувствуваа 150.000 патници со 700 откажани летови

Свет 15:32

Словенија: Разузнавачите го прекинаa 11 месечниот штрајк

Штрајк во Рајанер: Може да бидат откажани над 2.000 летови низ Европа

Штрајк на странски работници во Италија: Ние не сме робови, не за експлоатацијата

Штрајк во Кроација ерлајнс: Авионите в среда нема да полетаат