Ознака: швајцарија

САМИТ ЗА ТРАЕН МИР ВО УКРАИНА: Сиљановска Давкова во Швајцарија ќе одржи говор и ќе оствари средби со дел од учесниците

Свет 12:45

АМХЕРД: Русија не беше поканета на мировната конференција за Украина и јасно ни е дека на крајот нема да потпишеме мировен договор

Свет 12:14

ВОЈНА И МИР: Мировниот самит за Украина, на кој Русија не е поканета, ја турка неутрална Швајцарија во западната прегратка

Швајцарија замрзна руски имот во вредност од 5,8 милијарди франци

Свет 09:25

ПУТИН: Русија не е поканета на мировната конференција во Швајцарија, каде ништо не може да се реши без Москва

Свет 11:55

ОД ЖЕШКО ЛЕТО ВО СНЕЖНА ЗИМА: Во Швајцарија за 4 дена од 31 степен до снег на Алпите и дождови кои предизвикаа поплави

Свет 12:36

НЕРЕДИ И ВО ШВАЈЦАРИЈА: Полицијата во Лозана уапси седум лица кои протестираа за поддршка на демонстрантите во Франција

Свет 08:54

ШВАЈЦАРСКА ПОЛИЦИЈА: Откриени повеќе од 2.200 педофили со тајната операцијата Нинџа желка која се спроведува на Интернет

Свет 13:26

ООН: Неутрална Швајцарија го презеде преседавањето со Советот за безбедност и се надева ќе биде успешен градител на мостви

СЕМЕЈНА ТРАГЕДИЈА ВО ШВАЈЦАРИЈА: Уапсен Албанец од Македонија поради убиство на сопругата со која имале три деца