Ознака: синдикат

СИНДИКАТ НА ПРОФЕСИОНАЛНИ ВОЈНИЦИ: В недела шатор и штрајк пред Владата, чекаме поддршка од Славјанка Петровска

НАШАТА ЧУДЕСНА МАКЕДОНИЈА: СДСМ е на страната на работниците, синдикални лидери и министри си аплаудираат меѓу себе на Први мај

НЕЗАДОВОЛСТВО ОД ПЛАТИТЕ: Од денеска КСС секој ден на улица, а СОНК вечер носи конечна одлука за прекин на штрајкот во образованието

Свет 12:08

Синдикатите во Белгија прогласија генерален штрајк низ целата земја, бараат повисоки плати

РАБОТНИЦИТЕ ИЗЛЕГУВААТ НА УЛИЦА: КСС со поддршка од СОНК денеска со предупредувачки протестен марш од Собранието до Владата

БАРАЊЕ ДО НОВАТА ВЛАДА: Синдикатите на „Железници Транспорт“ бараат продолжување на договорите за работа на 80 вработени

ПРОТЕСТ ВО НЕДЕЛА НАПЛАДНЕ: ССМ, СДСМ и власта со исто барање – недела да биде прогласен за неработен ден во Македонија

СПАСОВСКИ: Синдикатот ни е столб на кој се темелат и унапредуваат правата на вработените

ПРОТЕСТ ПРЕД ВЛАДАТА: Доста е, претеравте… нема покачена плата, има само инфлација

СИНДИКАТОТ АПЕЛИРА ЗА МАНИПУЛАЦИИ ОД ГАЗДИТЕ: Работници, не потпишувајте бланко документи за отказ на договорите за работа