Ознака: словенија

Успех на словенечки хирурзи: Реконструирале ампутиран нос „пораснат“ на надлактица

Свет 10:17

Словенија: Полицајците ќе пишуваат само мали казни оти не им ја зголемуваат платата

Љубљана: Се повеќе Словенци возат луксузни автомобили со таблици од Словачка

Саем во Словенија: Мариовски мед доби сребрен медал на АГРА 2018

Свет 18:49

Словенија: Полицијата истражува нова паравоена гарда

Свет 19:57

Три месеци по изборите: Словенија доби 13-та малцинска Влада

Свет 11:43

(галерија) ПАРАВОЕНА ФОРМАЦИЈА ВО МАРИБОР: Штаерска гарда најави жешка есен во Словенија и дека ќе ја претвори во Венецуела

Свет 09:02

(видео) НАГЛА ПРОМЕНА НА ВРЕМЕТО: Августoвски снег ги забели планините во Словенија

Свет 19:43

Словенија: Ексвицепремиерот Жидан избран за претседател на парламентот

Циклонот од Џенова ќе донесе снег на словенечките Алпи, а в понеделник ќе ја олади и Македонија