Ознака: собрание

СОБРАНИЕ: Пратениците трет ден со максимална расправа за минималецот од 18.000 денари, чекаат на ред тутунот, дивоградбите и корупцијата

СОБРАНИЕ: Пред пратениците предлозите за дивоградби и за договорот за туристичка соработка помеѓу Македонија и Косово

(видео) НА РАБ НА ТЕПАЧКА: Пратеничката од СДСМ, за која Гоце е враќање во минатото, по 5-ти пат ја прекина комисиската седница

ПОДНОВУВАЊЕ ОД ЏАФЕРИ: Граѓаните ќе платат 192.000 евра за нови мобилки на службениците и пратениците со неограничен интернет

ПРЕДЛОГОТ „120 МИНУС 30“: Со 90 пратеници во Собранието Македонија годишно може да купува 15 нови амбулантни и 10 противпожарни возила

СОБРАНИЕ: Верификувани мандатите на новите пратенички од СДСМ, Санела Шкриељ и Марија Кочовска на местата од Петровска и Стојчевска

СОБРАНИЕ: Седница на Буџетскиот совет со единствена точка утврдување вредноста на бодот на платите на собраниските службеници

УКИНУВАЊЕ НА ТН. ПРЖИНСКА ВЛАДА: Сите партии се за, а опозицијата е и за брзи избори, но власта не сака ниту брзи ниту пак предвремени

ВЛАСТ И ОПОЗИЦИЈА: ВМРО-ДПМНЕ бара укинување на техничката влада, СДСМ вели нема време за избори поради светска криза

ЛАСОВСКА: Ковачевски нема ниту еден глас од ниту еден граѓанин и зборува како премиер за раст на БДП во време на дури четири кризи