Ознака: средба

ВЛАДА: Најавуваната лидерска средба на Ковачевски и Мицкоски ќе се одржи задутре во Клубот на пратениците во Скопје

СРЕДБА МИЦКОСКИ – КОВАЧЕВСКИ: Нема датум, ниту во кој формат ќе биде, тема уставни измени и што ако се неуспешни?

КОВАЧЕВСКИ: Од средбата со Агелер имаме јасна порака од САД дека нашата земја е фактор на стабилност и во Европа не само во регионов

Свет 13:19

СРЕДБА ВО БЕРЛИН: Шолц и Ципрас разговарале за економските и геополитичките случувања во Европа и во светот

ВЛАДА: Ковачевски и Таравари се сретнаа и разговараа за членството во НАТО, преговорите со ЕУ и за стратешкото партнерство со САД

СТОИЛКОВСКИ: Лидери, како ученичиња, запишуваат задачи од премиер на соседна држава, а Ковачевски, пак, ја фали средбата

КОВАЧЕВСКИ СО АГЕЛЕР: Со амбасадорката на САД разговаравме за реформите и за подобар живот за нашите граѓани

(видео) ПЕТРОВСКА: На воениот полигон Криволак ја имав првата средба со Прајс, новата амбасадорка на САД во нашата земја

ЗИМА, ВЛАСТ И ОПОЗИЦИЈА: Енергетската криза и необезбедените енергенси во фокусот на средбата на Мицкоски и Ковачевски во Владата

СРЕДБА НАМЕСТО ТВ ДУЕЛ: Утре попладне во Владата Мицкоски и Ковачевски ќе разговараат за решенија за енергетската криза