Ознака: стојаноска

СТОЈАНОСКА: Важи ли правичната застапеност во болницата во Гостивар, каде се вработија 10 доктори, од кои ниеден не е Македонец?

(видео) ПРАТЕНИЧКАТА СТОЈАНОСКА ДО СДСМ: Алија меси кифлиња – овие од ДУИ ве оставаат да скиснете, а вие кутрите абер си немате!

СТОЈАНОСКА ЗА НОВОТО ЖРТВУВАЊЕ НА СДСМ: Јовевски, заштитникот на криминалот на власта, не е веќе кандидат за уставен судија

СТОЈАНОСКА: Не остана човек во Македонија кој не страдал од оваа власт, маските ќе паднат, а на избори и тие од владејачките фотелји

СТОЈАНОСКА: Уставни измени нема да се случат без разлика што и да понуди власта, бугарски диктат не прифаќаме, а овие се такви

СТОЈАНОСКА: Правда за Онкологија за СДСМ и ДУИ не е приоритет, но нема да дозволиме да ја забошотат како болницата во Тетово и други

СТОЈАНОСКА: Груби ги брои милионите, додека половина милион граѓани бројат денови во месецот кои ги живеат со 150 денари

СТОЈАНОСКА: Кацарска пресуди 211 г. затвор за „27 април“ и стана уставна судијка, Заев со бизнис империја, Спасовски штити криминал…

ПРАТЕНИЧКАТА СТОЈАНОСКА: Дојде Таче да го види сала, со мојот говор го испровоцирав да стане и да го видиме сите пратеници

СТОЈАНОСКА: Со дигaње на спорот со Бугарија на ниво на безбедносно прашање, Груби и Владата ја туркаат Македонија во вештачка криза