Ознака: Столтенберг
Свет 09:28

СТОЛТЕНБЕРГ: НАТО не сака конфоронтација со Русија, а за лошите односи вината е во Москва

Мицкоски-Столтенберг: ВМРО-ДПМНЕ го поддржува членството во НАТО и во ЕУ

Столтенберг се сретна со Џафери и координаторите на пратеничките групи

ИВАНОВ НА СРЕДБАТА СО СТОЛТЕНБЕРГ: НАТО и ЕУ не смее да бидат алиби за лошиот договор

Свет 07:38

Столтенберг од Скопје заминува на вечера со Ципрас во Атина

Столтенберг пристигна во Скопје: Утре ќе има средба со претседателот Иванов

(ГАЛЕРИЈА) Самит на НАТО во Брисел: „Вашата земја“ ќе седне на иста маса кога ќе го смени името

Свет 23:11

ТРАМП КОН ГЕРМАНИЈА: Ние плаќаме за да ве браниме, а вие и давате милијарди на Русија!

Свет 13:07

Столтенберг: Нема природен закон според кој НАТО треба да постои вечно

СТОЛТЕНБЕРГ ЗА ПРОЦЕДУРАТА: И по добиена покана варира времетраењето за влез во НАТО